Які 7 слів Христа на хресті? Розкриття сенсу трагічних виразів

0 Comments


Які 7 слів Христа на хресті?

У культурі і релігійній традиції Хреста та розп’яття Ісуса Христа — це один з найбільш важливих епізодів, який займає центральне місце. Величезний вплив на християнську думку і сприйняття мають слова, які, за легендою, промовив Христос під час свого розп’яття. У цьому статті ми розглянемо сім найважливіших висловлювань, які визначають трагічні події на Голгофі та мають суттєвий вплив на християнську думку та віру.

1. “Отець, прости їм, бо вони не знають, ще роблять”. Це перше із слів, яке, за легендою, Христос промовив після свого розп’яття. Цей вислів свідчить про Христову велику милосердність та простирається не тільки на нас, але й на всіх людей, навіть на тих, хто вчиняє зло. Христос простить і молиться за своїх ворогів, надіючись, що вони зміняться і зрозуміють правду.

2. “Попою, справді, кажу тобі: сьодні ти будеш зо мною в Царстві Небеснім”. Це слово Ісуса відповідає крадію, який, розп’ятий поруч з Ісусом, попросив Його згадати про нього, коли прийде він до Свого Царства. Це висловлювання свідчить про те, що доля людини може змінитися в будь-який момент, навіть на межі життя і смерті.

3. “Жінко! Ось, твій син” та “Сину! Ось, твоя мати”.

Ці слова Христа були спрямовані до Своєї матері й Йоана, апостола. Вони знаменували нове взаємини між народженими вірою, що під час розп’яття стали сімейством. Це сильне висловлювання показує, що Христос звертає свою увагу на слова родинної прив’язаності та любові.

4. “Боже мій, Боже мій, чому Ти мене покинув?”. Це висловлювання Ісуса свідчить про християнське розуміння його страждань. Це не просто скарга на фізичний біль, але і вираження трагічної співчуття і безутішності, яку Христос відчував навіть на хресті.

5. “Мені спрагнуло!” Це слово Христа супроводжує Його терпіння в останні хвилини під час розп’яття. Це висловлювання насамперед вказує на фізичні муки, які переживав Ісус Христос, та Його бажання завершити свою місію на землі.

6. “Він вигукнув голосом великим: “О, Батьку, в Твої руки віддаю дух мій!”.

Ці слова були останніми висловлюваннями Ісуса на хресті. Вони відображають Його велику віру і довіру до Бога, Його готовність віддати своє життя в руки Божі.

7. “Слава Тобі, Боже!” Ці слова Ісуса відповідають розбійнику, який розп’ятий поруч з Ним, виразно сказав, що всі Його гріхи, Його провини, та кара за них узято на Себе Христом. Це висловлювання свідчить про те, що смерть на хресті Христа має світлу сутність — це прийняття та примирення.

Трагічне слово щиро признання

Трагічне слово щиро признання

Слова Христа на хресті відображають його останні висловлення перед смертю. Ці слова є виразом його болю, страждання і внутрішньої сили.

Перше слово Христа на хресті було: “Отець, прости їм, бо не знають, що вони творять” (Лука 23:34). Це щире признання, де Христос молиться за своїх ворогів, показуючи свою незрівнянну любов і милосердя.

Друге слово Христа було звернуте до розбійника, який страждав поруч з ним на хресті: “Справді кажу тобі, сьогодні будеш зо мною в раю” (Лука 23:43). Це слово свідчить про те, що Христос приймає всіх тих, хто вірить в нього і шукає спасіння.

Третє слово Христа на хресті було: “Жінко, ось син твій” і “Ось мати твоя” (Іван 19:26-27). Тут Христос дбає про свою матір і передає свою відповідальність на плечі Святого Йоана Євангеліста.

Четверте слово Христа звучало: “Боже мій, Боже мій, чому ти мене покинув?” (Матвія 27:46, Марка 15:34). Ці слова відображають глибокий болю Христа, якого він відчував, бувши покинутим Богом, коли він сприймав на себе гріхи світу.

П’яте слово Христа було: “Мені спрага” (Іван 19:28). Це висловлювання свідчить про гаряче прагнення Христа виконати волю Божу і спасти світ своєю жертвою.

Шосте слово Христа на хресті було: “Все виконалось” (Іван 19:30). Це слово вказує на завершення Божого плану спасіння через смерть і воскресіння Христа.

Останнє слово Христа на хресті звучало: “Отче, в руки Твої віддаю дух Мій” (Лука 23:46). Це висловлювання свідчить про довіру Христа до Бога і проголошує його виконання Божої волі.

Слова спасіння і прощення

Слова спасіння і прощення

На хресті, у своїй останній годині, Ісус Христос произніс семеро слова, які знаково відображають Його трагічну ситуацію та сенс Його місії на землі.

Перше слово, що вийшло з уст Христових, промовляло про Його милосердя і любов до людства: “Отче, прости їм, бо вони не знають, що творять” (Луки 23:34). Ісус благався до Бога, щоб він прощав людству, яке Його засудило. Це слово відображає велику любов і милосердя Господа, який готовий простити навіть своїх ворогів.

Друге слово було звернене до розбійника, що розпиналися разом з Христом: “Ти будеш зо Мною в Раї” (Луки 23:43). Ісус, взявши на себе гріхи людства, обіцяє розбійнику життя у вічності, даруючи йому спасіння.

Третє слово Ісуса, “Жінко, ось твій син. Ось твоя мати” (Іван 19:26-27), було адресоване Марії і Йоанну, учня Ісуса. Це слова засвідчують, що Ісус допоміжє усім, хто вірить у Нього, і покладає на нас свою милість.

Четверте слово Ісуса, “Боже мій, чому Ти Мене покинув?” (Марко 15:34), виражає Його співчуття у відчуттях людей, які відчуваються покинутими Богом. Ісус усвідомлює важкість відсутності Божої благодаті й просять Бога про свою присутність.

П’яте слово Ісуса на хресті, “Жажда” (Іван 19:28), виражає спрагу Христа до спасіння існуючого людства від гріха. Він бажає, щоб всі люди знайшли спасіння, усвідомивши своє потребу в Богу.

Шосте слово Ісуса, “Все виконано” (Іван 19:30), оголошує завершення Його місії на землі. Його смерть на хресті забезпечила спасіння для всіх, хто повірив в Нього. Ісус виконав божественний план спасіння і завершив свою місію.

Останні слова Ісуса, “Очисто” (Луки 23:46), було адресоване Богу. Вони виражають Його здачу в руки Богоявлення і Його вірність Богу. Христос покладає свою душу в Божі руки, підтверджуючи свою вірність і послушання до кінця.

Ці семеро слів Ісуса Христа на хресті розкривають смисл Його трагічної смерті і Його місії спасіння людства. Вони виражають Його любов, прощення, милосердя і вірність Богові, що стали найважливішими принципами християнства.